ZEVENKLAPPER VOOR ZATERDAG 1
door Rob van ‘t Veer
De uitwedstrijd tegen GeuzenMiddenmeer kende een rommelige start en begon 15 minuten later. Iets met ons wedstrijdformulier en scheidsrechter A.Hovinga deed daar (al dan niet terecht) nogal moeilijk over. En het valt niet te ontkennen dat hij op de wedstrijd zelf ook regelmatig zijn stempel wist te drukken. Het was niet voor niets de week van de scheidsrechters zullen we maar denken en laten we het daar maar bij houden.
De start van Zat.1 beloofde weinig goeds. In de 7e minuut: uit een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval van GeuzenMiddenmeer over links, waarbij de vleugelaanvaller letterlijk geen voet dwars werd gezet, volgde een voorzet waarbij onze goalie Dax de Wit de bal nog wel wist te toucheren, maar die uiteindelijk toch in het doel verdween. (1-0)
In de 14e minuut viel de gelijkmaker. Uit een bekeken voorzet van Charlie den Hertog wist Daan van Unen met een kopbal heel knap te scoren. (1-1)
We schrijven de 20e minuut. Het was onze linkervleugelverdediger Nick de Vries, die ter hoogte van de middenlijn met een aantal onnavolgbare bewegingen met de bal zijn tegenstander het bos instuurde om daarna onze aanvalslinie aan het werk te zetten. Later zou hij dat kunststukje nog eens herhalen. Mooi om te zien.
Dat geldt ook voor de wijze waarop Sander van ’t Schip (knap aangespeeld door Casper van Rijswijk) in de 33e minuut Daan wist te bereiken en hij zijn tweede doelpunt van de middag liet aantekenen. (1-2) Dat was ook de ruststand met dank aan onze invaller-grensrechter Martien Kouwenhoven (wie anders, chapeau), die terecht vlagde voor buitenspel en gelukkig nam scheidsrechter Havinga (vaak op afstand) dat signaal over.
Na de thee gelijk drie wissels: Sharif Yacoub Mohammed voor Mats Swart, Pepijn de Koning voor Hidde Boonstra, terwijl Tarik Aberkan Charlie den Hertog verving.
Zat.1 was in het vervolg van de wedstrijd duidelijk de bovenliggende partij. Het wachten was op een doelpunt en die viel in de 59e minuut. Weer Daan, maar nu met een uiterst listig hakballetje waarmee hij Casper in de gelegenheid stelde te scoren. En dat deed die koelbloedig. (1-3)
En toen ging het snel! In de 60e minuut én nog geen minuut later (uit een vrije trap) tilde Sander de stand op naar 1-5. Kort daarna werd hij bedankt voor de bewezen diensten: zijn vervanger was Davey Huijmans
En toen het laatste kwartier. Er gebeurde van alles. In de 75e minuut werd Daan vervangen door Jim Kleine Staarman en GeuzenMiddenmeer scoorde 2-5. De 3-5 viel in de 84e minuut (het zou toch niet), maar het was toen weer de beurt aan Zat.1.
In de 88e minuut pikte allereerst Jim uit een vrije trap zijn doelpuntje mee (3-6) en het was vervolgens Tarik, die eerder één van zijn acties op de paal zag stranden, maar in de 90e minuut de eindstand bepaalde op 3-7.
CONCLUSIE. Een nuttige en dik verdiende overwinning (ook goed voor het doelsaldo). Coach Dennis – z’n naam zegt het al – was tevreden met de drie punten. Natuurlijk zag ook hij de nodige verbeterpunten (slordig en niet nodig zoals we vaak de goals tegen krijgen). Dus een aandachtspuntje.
Volgende week VRIJ en voor zaterdag 24 oktober om 14.30 uur staat de thuiswedstijd tegen F.C. Weesp op het programma. Succes en tot dan.

Je begon al goed Rob.
Dat onderkoelde cynisme, daar hou ik van!
En wat is nou een kwartiertje op de eeuwigheid?